Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

E-Okul Öğrenci Girişi Ortaokul

İlkokulu bitirip, ortaokula başlayacak öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kayıt sonuçları açıklanacaktır. Bu sonuçları öğrenciler ve velileri e-okul öğrenci girişi ortaokul girişi kullanılarak öğrenilebilecektir. Ülkemizde eğitim sistemi, ilkokul, ortaokul ve lise olarak üç kademeli bir sisteme dayalıdır.

Öğrenciler her yıl iki dönem üzerinden çeşitli derslere girmekte ve bu derslerden sınavlara girmektedirler. Bu sınavlarda başarılı olan öğrenciler bir üst sınıfa geçmeye hak kazanırlar. Bu şekilde ilkokulda başlayan eğitim hayatı kademeli geçişlerle liseye ve oradan da mezuniyete kadar uzanmaktadır.

E-okul sistemi geliştirilmeden önce, öğretmenlerin öğrencilerin notlarını belirlemeleri ve bir arada tutmaları çok zor bir işlemdi. E-okul sistemi ile kayıttan mezuniyete kadar bütün işlemler çok daha kolay hale gelmiştir. Teknolojiden faydalanan Milli Eğitim Bakanlığı velilere, öğretmenlere ve öğrencilere bu hizmeti sunmuştur.

E-Ortaokul Kayıt Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaokul kayıt sonuçları açıklandığında, veliler tarafından yapılacak sorgulama ile kayıt durumu kontrol edilir. E-okul web sitesine girerek açılan sayfadan veli bilgilendirme sistemi bölümüne giriş yapılır.

Bu bölüme giriş yapmak için öğrencinin bir takım bilgilerine ihtiyaç vardır. Öncelikle resimdeki karakterler boş kutuya girilir. Daha sonra öğrencinin TC kimlik numarası ve okul numarası girilir. Sisteme giriş yaptıktan sonra açılan sayfada öğrenci ile ilgili güvenlik soruları sorulur ve bu sorulara da doğru cevap verdikten sonra sisteme giriş yapılır.

E-Okul öğrenci Girişi Not Sorgulama

Öğrenciler sınav notlarını e-okul öğrenci girişi not sorgulama ekranından öğrenebilirler. Öğrenciler bu işlem için e okul sitesindeki kendileri için ayrılmış bölümden siteye girmelidirler.

Öğretmenlerin yönetim bilgi sistemi üzerinden giriş yaptığı not bilgilerine, öğrenciler ve veliler veli bilgilendirme giriş ekranından giriş yaparak ulaşabilmektedirler.

Yapılan sorgulama işlemi ile öğrencilerin başarı durumları, devamsızlık durumları gibi durumlar görülebilmektedir. Öğrencilerin derslerinde başarısız olmaları ya da devamsızlıkları hakkında veliler hemen müdahale edebilmektedirler.

Bakanlık, sistemin veliler tarafından sık kullanılmasının eğitim faaliyetlerine katkı sağlayacağını belirtmiştir. E-okul öğrenci girişinden giriş yapan veliler de çocuklarının profillerine kolayca ulaşabilmektedirler.

E-Okul Giriş için Tıklayınız

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir