Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

E-Okul Öğretmen Girişi

Öğretmenlerin, velilerin ve öğrencilerin internet ortamında kullandıkları platformların başında e-okul yönetim bilgi sistemi gelmektedir. E-okul öğretmen girişi ile yıl boyunca sürekli güncelleme yapılmaktadır. Sistem 12 ay boyunca, veliler, öğretmenler ve MEB çalışanları tarafından etkin olarak kullanılmaktadır.

Öğretmenler, dönem boyunca yaptıkları yazılı tarihlerini ve yazılı sonuçlarını sisteme kaydederek, velilerin ve öğrencilerin erişimine sunmaktadırlar. Sisteme günün her saatinde ve internet ulaşımı olan her yerden girilebilmektedir.

E-Okul Yönetim Öğretmen Girişi

Bu sistem öğrenci ve velilerin bilgi almaları için geliştirilmiş bir sistemdir. Ayrıca, okul yöneticilerinin ve öğretmenlerin de sisteme giriş yaparak bilgi yükleyebileceği bir alan vardır.

E-okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde, veliler çocuklarının okul hayatını yakından takip edebilmektedirler. Bu sayede, öğrencinin sınav notlarından, devamsızlık bilgilerine ve karne notuna kadar her türlü bilgiye ulaşılabilir. E-okul yönetim öğretmen girişi ile öğretmenler, öğrencilerin sınav notlarını, proje ödevleri hakkındaki bilgileri ve daha birçok bilgiyi sisteme giriş yapabileceklerdir.

Ayrıca, e-okul yönetim girişini kullanan okul yöneticileri, öğrencilerin kayıt ve nakil işlemlerini vakit kaybetmeden kolaylıkla yapabileceklerdir.

E-Okul Yönetim Öğretmen Girişi Nasıl yapılır?

E-okul sayfası açıldıktan sonra, sol tarafta bulunan yönetim bilgi sistemine giriş yapılır. Burada ilk olarak, kutucuğa resimdeki rakamları doğru ve eksiksiz olarak girmek gerekir. Daha sonra ilgili birim tarafından verilen kullanıcı adı ve şifre ilgili alanlara giriş yapılarak siteye giriş yapılmış olur.

E-Okul Gelişim Raporu Nasıl Alınır?

E-okul sisteminin gelişmesi ile birçok işlem artık online olarak yapılabilmektedir. E-okul üzerinden yapılan işlemlerden bir tanesi de e-okul gelişim raporu alma işlemidir.

Yönetici bilgi sistemi ekranından giriş yapıldıktan sonra, sayfanın sol tarafında bulunan kurum işlemleri sekmesine tıklanır. Açılan sayfadan hangi eğitim seviyesinden rapor alınmak isteniyorsa o sekme tıklanır. Daha sonra, açılacak olan sayfadan şube sınıf şubelerinden öğretmen kendi sınıfını seçer ve daha sonra yan taraftaki gelişim türü kısmın tıklanır.

Bu işlemden sonra, tüm öğrenciler hakkındaki bilgiler ilgili alanlara girilerek kaydet butonuna basılır. Bu işlemden sonra e okul gelişim raporları alınabilir.

E-Okul Nakil İşlemi Nasıl Yapılır?

Bir öğrencinin okul değiştirme durumunda, nakil işlemleri karmaşık bir hal almaktadır. Ancak, e-okul nakil işlemleri sayesinde bu işlem çok kolay bir hale gelmiştir. E-okul nakil işlemi yapabilmek için, ilk olarak e okul sayfasına girilir. Buradan yönetim bilgi sistemine giriş yapılır ve öğrencinin nakil işlemleri hakkındaki bilgiler sisteme girilerek nakil işlemleri tamamlanır.

E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Nedir?

Sunulan bu hizmet ile öğretmen, öğrenci ve veliler arasında bir köprü kurmak ve tüm taraflara açısından kolaylık sağlamak amacıyla kurulmuş bir sistemdir. Veliler ve öğrenciler, tüm notlarını bu sistem üzerinden görmekte, öğretmenlerde bu notları sisteme girmektedirler.

E-Okul Giriş için Tıklayınız

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir