E-Okul Vbs

E-okul vbs sayesinde veliler, çocuklarıyla ilgili tüm öğrencilik bilgilerinden haberdar olacaklardır. E-okul vbs sistemi, e-okul veli bilgilendirme sisteminin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Veliler bu bilgiler sayesinde çocuklarının öğrencilik hayatını daha yakından takip edeceklerdir. E-okul sistemi, öğrencinin sınav notlarından, devamsızlık bilgilerinden ve okuldaki durumuyla ilgili tüm bilgilerinden velilerin haberdar olması için hazırlanmış bir sistemdir.

E okul sistemine, Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi web sayfası üzerinde giriş yapılabilmektedir. E-okul vbs hizmeti ücretsiz bir hizmettir olup, SMS yoluyla verilen e-okul hizmeti ücrete tabidir. Sistem adında geçtiği gibi sadece veliler tarafından yararlanılan bir sistem değildir. Sistemden öğrenciler de yararlanmaktadırlar.

E Okul Vbs Nasıl Giriş Yapılır?

Özellikle yoğun çalışan anne ve babalar için çok büyük bir kolaylık olan bu sisteme giriş yapmak için, Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesindeki veli bilgilendirme sekmesinden sistemin ana sayfasına giriş yapılır.

Açılan sayfadaki bilgiler doğru ve dikkatli bir şekilde doldurulduktan sonra sisteme giriş yapılmış olur. Burada ilk kutucuğa resimde görülen harf ve rakamlar girilir. Diğer kutucuğa öğrencinin TC kimlik numarası ve son olarak da öğrencinin okul numarası girilerek sisteme giriş yapılır. Veliler, çocukları ile ilgili tüm bilgilere buradan kolaylıkla ulaşabilmektedirler.

E-Okul Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Teknolojinin ilerlemesi ile internet üzerinden birçok uygulamaya erişen kullanıcılar için 2007 yılında hizmete sokulan E-okul uygulaması ile veliler, çocuklarının sınav notlarına kolaylıkla ulaşabilmektedirler. Böylece, çocuklarının hangi derslerde başarılı olduklarını, hangi derslerde başarısız olduklarını ve hangi derslerde yardıma ihtiyaçları olduğu konusunda bilgi sahibi olmaktadırlar.

Öğrencinin sınav sonuçlarına ulaşabilmek için e okul sistemine giriş yaptıktan sonra e-okul vbs sistemi ile her türlü bilgiye ulaşılabilmektedir. Öğrencinin devamsızlık durumu, sınav tarihleri ve sınav sonuçları gibi bilgilere ve ödev ve etkinlik bilgilerine kolaylıkla ulaşılabilmektedir. E okul sisteminin mobil uygulaması ile cep telefonundan da bu bilgilere ulaşmak mümkündür.

E-Okul Vbs İle Başka Neler Öğrenilebilir?

E okul vbs ile veliler, çocuklarının ders programlarını öğrenebilirler ve bu sayede çocukların okulda zorunlu olarak kalmaları gereken saatleri öğrenebilirler. Ayrıca bu sayede çocuğun dışarıda geçirdiği zaman da öğrenilebilir. Bu sistem sayesinde öğrencinin devamsızlık bilgilerine ulaşılabilir ve çocuğun okula gidip gitmediği konusunda bilgi sahibi olunur. Çocuğun raporlu olduğu günler hakkında bilgi sahibi olunabilir. E okul vbs sistemi sayesinde veliler, çocuklarının sınav tarihlerini, bu sınavlardan aldıkları not durumunu kolaylıkla öğrenmek mümkündür.

E-okul vbs sistemi üzerinden, çocuğun proje ödevi olup olmadığı bilgisine ulaşılabilir ve eğer proje ödevi varsa bunu teslim edip etmediği bilgisine ulaşılabilir. Bu sistem sayesinde veliler, çocuklarının öğrencilik hayatı hakkında her türlü bilgiye kolaylıkla ve kısa sürede ulaşabilirler.

E-Okul Giriş için Tıklayınız

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir