Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

E-Okul Veli Girişi

E-okul sistemi, öğrencilerin eğitim hayatına dair bilgilerin yer aldığı bir sistemdir. E-okul veli girişi ile veliler öğrencilerinin güncel durumlarını takip edebilmektedirler. E-okul sisteminde öğretmenler, öğrencilere ait bilgileri sisteme giriş yaparken, e-okul veli girişi ile veliler ve öğrenciler bu bilgilere ulaşmaktadırlar. E-okul veli girişi, anaokulu, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilerin kişisel, not, karne, devamsızlık gibi bilgilerinin bulunduğu ve veli ile öğrencinin ortak kullanımına açık olan bir bölümdür.

E-Okul Veli Bilgilendirme Girişi

Velilerin eğitim gören çocuğunun okuldaki davranış ve derslerle ilgili bilgilerine ulaşmak için Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hizmete sunulmuş olan sisteme e-okul veli bilgilendirme sistemi denir. Veliler, bu sistem ile çocuklarının okul hayatı ile ilgili bilgilere rahatlıkla ulaşabilmektedirler. Öğrencilerin, ödev, not bilgisi, ders programı, karne, sınav gibi birçok bilgiye ulaşabilmek için e-okul.meb.gov.tr adresinden sisteme giriş yapabilmektedirler.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminde Neler Vardır?

Velilerin, çocuklarıyla birlikte ortak olarak kullandıkları e-okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde, öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin sisteme girdikleri öğrenci ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabilmektedirler. Bu sistem üzerinden, haftalık ders programı bilgisi, derse giriş-çıkış saatleri ve derse giren öğretmen bilgisi, özürlü ya da özürsüz olarak devamsızlık bilgileri, sınav bilgileri, proje ve performans ödevleri bilgisi yer almaktadır. Öğrencinin TEOG sınavı ile ilgili bilgileri de bu sistem üzerinden görülebilmektedir.

E-Okul Şifre Alma İşlemleri

E-okul veli bilgilendirme girişi yapabilmek için şifre almak gerekir. Bu işlem birkaç adımda gerçekleştirilir ve sisteme giriş yapılabilir. İlk olarak e-okul.meb.gov.tr adresine giriş yapılır. Açılan sayfadaki sağ tarafta bulunan veli bilgilendirme girişi bölümünde, öğrencinin TC kimlik numarasının yazılacağı, öğrencinin okul numarasının yazılacağı ve resimdeki rakamların yazılacağı kutulara gerekli tüm bilgiler eksiksiz ve doğru olarak giriş yapılır. Ardından giriş yazan butona tıklanarak sisteme giriş yapılır.

Veliler, artık okula gitmeden çocuklarını internet üzerinden kolaylıkla takip edebilmektedirler. Aynı zamanda öğrenciler de aynı girişi kullanarak, okul yönetimi tarafından yapılan çeşitli duyurulara ulaşabilmektedirler.

E-Okul Giriş için Tıklayınız

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir